Arcibiskupské gymnázium

Arcibiskupské gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, je v centru města a poskytuje denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: besídky, výlety, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, knihovna, herna a centrum pro volný čas. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště a posilovna.

Nedaleko školy je zastávka městské hromadné dopravy, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci a střední škola pořádá exkurze. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá keramika, hudební výchova, přírodovědný kroužek, sport, informatika a výuka jazyků. Ve škole funguje školní klub. Škola dělá pro děti připravné kurzy pro uchazeče.

Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Korunní 2, Praha 2. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení.

Tuto školu zřizuje Arcibiskupství pražské. Žáci jsou hodnoceni známkou. Škole se hradí poplatek za studium. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 224 251 877.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Arcibiskupské gymnázium
Arcibiskupské gymnázium
Korunní 2, Praha 2, Praha
Webové stránkyArcibiskupské gymnázium
ŘeditelIng. Mgr. Richard Mašek
ZřizovatelArcibiskupství pražské
Typ zřizovateleCírkev
Zprávy školní inspekce