Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecně přírodovědným zaměřením, je v širším centru města a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, školní dvůr, hřiště, herna a knihovna.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a gymnázium má zahradu. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku.

Součástí školy je i sportoviště, hřiště, posilovna a sportovní areál. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna zeměpisu a knihovna. Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, informatika, výuka jazyků, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, přírodovědný kroužek a technický kroužek.

Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky a přes WiFi. Adresa školy je Botičská 1, Praha 2. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Hlavní město Praha je zřizovatelem této školy. Ve škole se hodnotí známkou. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 224 920 848.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Botičská 1, Praha 2, Praha
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Stanislav Luňák
ZřizovatelHlavní město Praha
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce