Gymnázium

Gymnázium je humanitně zaměřená škola, leží v širším centru města a nabízí denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, besídky, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, bruslení, školní dvůr, hřiště, herna a knihovna.

Gymnázium má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a součástí školy je zahrada. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně.

Součástí školy je i sportoviště, hřiště, posilovna a sportovní areál. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy a učebna praktického vyučování.

Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, informatika, výuka jazyků, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, tanečky, přírodovědný kroužek, technický kroužek, turistický kroužek a rukodělný kroužek. V zázemí školy je školní jídelna.

Škola poskytuje připravné kurzy pro uchazeče. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Arabská 14, Praha 6. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Hlavní město Praha je zřizovatelem této školy.

Ve škole se hodnotí známkou. Školní telefonní číslo je +420 235 351 707.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Arabská 14, Praha 6, Praha
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelRNDr. Zdeňka Hamhalterová
ZřizovatelHlavní město Praha
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce