Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, leží v klidné části města a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, stipendium, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, výuka v cizím jazyce, lyžařský kurz, hřiště, knihovna a školní klub.

Gymnázium má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a žáci jezdí každoročně na školu v přírodě. Gymnázium má tělocvičnu, kde studenti sportují v hodinách tělocviku. Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je sportoviště, hřiště, posilovna a sportovní areál.

Specializované učebny jako například učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna biologie, učebna chemie, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, výuka jazyků, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, tanečky a přírodovědný kroužek.

V zázemí školy je školní jídelna. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný přes WiFi a v učebnách informatiky. Adresa školy je Nad Alejí 1952, Praha 6. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Hlavní město Praha je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou hodnoceni známkou. Škola nabízí stipendium. Školní telefonní číslo je +420 235 010 160.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Nad Alejí 1952, Praha 6, Praha
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Jiří Benda
ZřizovatelHlavní město Praha
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce