Gymnázium

Gymnázium je jazyková škola, je v klidné části města a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, stáže ve spolupracujících firmách, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, školní dvůr a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti a učitelé jezdí s studenty na exkurze. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, hřiště, bazén, posilovna, ledová plocha a sportovní areál.

Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, knihovna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy a učebna dějepisu. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, informatika, výuka jazyků, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, přírodovědný kroužek, technický kroužek a turistický kroužek.

Škola poskytuje připravné kurzy pro uchazeče. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole, přes WiFi a na počítačích ve škole. Adresa školy je Česká 64, České Budějovice. Střední škola dává vzdělání s maturitou.

Jihočeský kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 386 356 884.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Česká 64, České Budějovice, Jihočeský
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Antonín Sekyrka
ZřizovatelJihočeský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce