Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecně přírodovědným zaměřením, leží v centru města a poskytuje denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: sportovní den, besídky, výlety, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, školní dvůr, hřiště a knihovna. Součástí školy je i sportoviště, hřiště a sportovní areál.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, vyjíždí s studenty na školu v přírodě, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, učitelé jezdí s dětmi na exkurze a má zahradu. Gymnázium má tělocvičnu, kde studenti sportují v hodinách tělocviku.

Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, informatika, výuka jazyků, keramika, hudební výchova, přírodovědný kroužek a technický kroužek.

Škola pořádá připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Jírovcova 8, České Budějovice. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Jihočeský kraj je zřizovatelem této školy.

Ve škole se hodnotí známkou. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 387 319 358.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Jírovcova 8, České Budějovice, Jihočeský
ŘeditelMgr. Pavel Kavřík
ZřizovatelJihočeský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce