Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, leží v klidné části města a nabízí denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, besídky, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz a knihovna. Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je sportoviště, posilovna, hřiště a sportovní areál.

Gymnázium má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy a žáci absolvují se školou exkurze na různá místa. Gymnázium má tělocvičnu, kde studenti sportují v hodinách tělocviku. Ve škole jsou specializované učebny, například knihovna, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, přírodovědný kroužek a hudební výchova. Ve škole funguje školní jídelna. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný na počítačích ve škole a přes WiFi.

Adresa školy je Chvalšinská 112, Český Krumlov. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Jihočeský kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 380 711 709.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Chvalšinská 112, Český Krumlov, Jihočeský
ŘeditelPaedDr. Hana Bůžková
ZřizovatelJihočeský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce