Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, je v centru města a poskytuje denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání a knihovna. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště.

Zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti a žáci absolvují se školou exkurze na různá místa. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy, učebna zeměpisu, knihovna a učebna dějepisu.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport. Přístup na internet je možný přes WiFi, na počítačích ve škole a na počítačích ve škole. Adresa školy je Zlatá stezka 137, Prachatice. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení.

Jihočeský kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 388 402 111.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Zlatá stezka 137, Prachatice, Jihočeský
ŘeditelMgr. Alexandr Zikmund
ZřizovatelJihočeský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce