Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, knihovna, hřiště a školní dvůr. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je hřiště, ledová plocha, posilovna, sportovní areál a sportoviště.

Nedaleko školy je zastávka městské hromadné dopravy, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci a učitelé jezdí s studenty na exkurze. Gymnázium má tělocvičnu, kde studenti sportují v hodinách tělocviku.

Ve škole jsou specializované učebny, například učebna fyziky, učebna biologie, učebna chemie, učebna zeměpisu, učebna dějepisu, učebna informatiky, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, výuka jazyků, hudební výchova a literárně dramatický kroužek.

Ve škole funguje školní jídelna. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky a přes WiFi. Adresa školy je Máchova 174, Strakonice. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení.

Jihočeský kraj je zřizovatelem této školy. Ve škole se hodnotí známkou. Školní telefonní číslo je +420 383 321 281.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Máchova 174, Strakonice, Jihočeský
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Miroslav Hlava
ZřizovatelJihočeský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce