Gymnázium Boskovice

Gymnázium Boskovice je škola s všeobecným zaměřením, je v širším centru města a poskytuje denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, výlety, sportovní den, besídky, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, bruslení, hřiště, školní dvůr a knihovna. Součástí školy je i sportoviště a hřiště.

Nedaleko školy je zastávka městské hromadné dopravy, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti a učitelé jezdí s studenty na exkurze. Gymnázium Boskovice má tělocvičnu, kde studenti sportují v hodinách tělocviku.

Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici hudební výchova, sport, literárně dramatický kroužek, tanečky a přírodovědný kroužek.

V zázemí školy je školní jídelna. Škola pořádá připravné kurzy pro uchazeče. Přístup na internet je možný přes WiFi, v učebnách informatiky a na počítačích ve škole. Adresa školy je Palackého náměstí 1, Boskovice. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou.

Jihomoravský kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 516 802 216.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Boskovice
Gymnázium Boskovice
Palackého náměstí 1, Boskovice, Jihomoravský
Webové stránkyGymnázium Boskovice
ŘeditelMgr. Alena Svanovská
ZřizovatelJihomoravský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce