Gymnázium Brno

Gymnázium Brno je škola s všeobecným zaměřením, leží v klidné části města a poskytuje denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, výlety, besídky, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz a školní klub. Součástí školy je i sportoviště a hřiště. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, učebna výtvarné výchovy, učebna hudební výchovy a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti. Gymnázium Brno má tělocvičnu, kde studenti sportují v hodinách tělocviku.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá hudební výchova, sport, literárně dramatický kroužek a tanečky. V zázemí školy je školní jídelna. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče.

Škola poskytuje přístup na internet přes WiFi a v učebnách informatiky. Adresa školy je Elgartova 689/3, Brno. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Jihomoravský kraj je zřizovatelem této školy. Ve škole se hodnotí známkou. Školní telefonní číslo je +420 545 321 222.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Brno
Gymnázium Brno
Elgartova 689/3, Brno, Jihomoravský
Webové stránkyGymnázium Brno
ŘeditelMgr. Petra Šperková
ZřizovatelJihomoravský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce