Gymnázium Brno-Řečkovice

Gymnázium Brno-Řečkovice je škola s všeobecně přírodovědným zaměřením, je na periferii a poskytuje denní studium. Výhody: autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, školní dvůr, hřiště a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, učitelé jezdí s studenty na exkurze a studenti si mohou hrát na školní zahradě. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně.

Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je sportoviště, hřiště a bazén. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky a učebna informatiky. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport a hudební výchova.

Ve škole funguje školní jídelna. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Terezy Novákové 2, Brno - Řečkovice. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Jihomoravský kraj je zřizovatelem této školy.

Hodnocení žáků probíhá známkou. Školní telefonní číslo je +420 541 225 411.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Brno-Řečkovice
Gymnázium Brno-Řečkovice
Terezy Novákové 2, Brno - Řečkovice, Jihomoravský
ŘeditelRNDr. Peter Krupka, Ph.D.
ZřizovatelJihomoravský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce