Gymnázium Brno

Gymnázium Brno je škola s všeobecným zaměřením, je v širším centru města a nabízí denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, besídky, mezinárodní spolupráce se školami, výuka v cizím jazyce, lyžařský kurz, plavání, hřiště a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, učitelé jezdí s studenty na exkurze a žáci jezdí každoročně na školu v přírodě. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně.

Pro sportující děti je ve škole sportoviště, hřiště a posilovna. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy, knihovna, učebna dějepisu a učebna zeměpisu.

Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, hudební výchova, literárně dramatický kroužek a tanečky. V zázemí školy je školní jídelna. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky a přes WiFi. Adresa školy je třída Kapitána Jaroše 14, Brno.

Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Jihomoravský kraj je zřizovatelem této školy. Ve škole se hodnotí známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 545 321 282.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Brno
Gymnázium Brno
třída Kapitána Jaroše 14, Brno, Jihomoravský
Webové stránkyGymnázium Brno
ŘeditelRNDr. Jiří Herman, Ph.D
ZřizovatelJihomoravský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce