I. Německé zemské gymnasium

I. Německé zemské gymnasium je jazyková škola, je v centru města a poskytuje denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: stipendium, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, výuka v cizím jazyce, plavání, lyžařský kurz a školní dvůr. Součástí školy je i sportoviště. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna zeměpisu, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy a učebna praktického vyučování.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, pořádá exkurze a vyjíždí s studenty na školu v přírodě. Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, informatika, výuka jazyků, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, přírodovědný kroužek a turistický kroužek.

Ve škole funguje družina a školní klub. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Mendlovo nám. 1/3,4, Brno. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení.

Zřizovatelem školy je soukromá společnost. Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Rodiče dětí platí školné, ale žáci mají možnost získat stipendium. Školní telefonní číslo je +420 541 214 465.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

I. Německé zemské gymnasium
I. Německé zemské gymnasium
Mendlovo nám. 1/3,4, Brno, Jihomoravský
Webové stránkyI. Německé zemské gymnasium
ŘeditelMgr. Vladimíra Dolenská
Typ zřizovatelePrivátní sektor
Zprávy školní inspekce