Purkyňovo gymnázium

Purkyňovo gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, je v centru města a poskytuje denní studium. Výhody: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, besídky, lyžařský kurz, mezinárodní spolupráce se školami, knihovna, školní dvůr a hřiště. Pro sportující děti je ve škole sportoviště a hřiště.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, učitelé jezdí s studenty na exkurze a zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna fyziky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna chemie, učebna informatiky, učebna zeměpisu, knihovna, učebna výtvarné výchovy a učebna hudební výchovy.

V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici výuka jazyků, keramika a hudební výchova. V zázemí školy je školní jídelna. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Přístup na internet je možný přes WiFi. Adresa školy je Masarykova 379, Strážnice.

Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Jihomoravský kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 518 332 105.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Purkyňovo gymnázium
Purkyňovo gymnázium
Masarykova 379, Strážnice, Jihomoravský
ŘeditelPhDr. Jaroslava Večeřová
ZřizovatelJihomoravský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce