Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum

Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum je škola s všeobecně přírodovědným zaměřením, leží v širším centru města a nabízí denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, besídky, mezinárodní spolupráce se školami, výuka v cizím jazyce, lyžařský kurz, plavání, hřiště a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, učitelé jezdí s studenty na exkurze, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti a střední škola má zahradu. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně.

Součástí školy je i sportoviště, hřiště, sportovní areál a posilovna. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, knihovna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy, učebna dějepisu a učebna zeměpisu.

Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, hudební výchova, přírodovědný kroužek a literárně dramatický kroužek. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Husitská 2053, Sokolov.

Střední škola dává vzdělání s maturitou. Karlovarský kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 352 623 342.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum
Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum
Husitská 2053, Sokolov, Karlovarský
ŘeditelRNDr. Jiří Widž
ZřizovatelKarlovarský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce