Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem je škola s všeobecným zaměřením, leží v širším centru města a nabízí denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, stipendium, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, hřiště a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, učitelé jezdí s studenty na exkurze a gymnázium Bystřice nad Pernštejnem má zahradu. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně.

Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je posilovna, hřiště, sportovní areál a bazén. Specializované učebny jako například knihovna, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, přírodovědný kroužek, hudební výchova a literárně dramatický kroužek. Ve škole funguje školní jídelna. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče.

Přístup na internet je možný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Nádražní 760, Bystřice nad Pernštejnem. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení.

Kraj Vysočina je zřizovatelem této školy. Hodnocení žáků probíhá známkou. Škola dává možnost zažádat si o studijní stipendium. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 566 552 920.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem
Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem
Nádražní 760, Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina
Webové stránkyGymnázium Bystřice nad Pernštejnem
ŘeditelPaedDr. Milan Hanák
ZřizovatelKraj Vysočina
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce