Gymnázium Chotěboř

Gymnázium Chotěboř je škola s všeobecným zaměřením, leží v klidné části města a nabízí denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, školní dvůr, herna a knihovna.

Zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa, žáci jezdí každoročně na školu v přírodě a gymnázium Chotěboř má zahradu. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně.

Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je sportoviště a posilovna. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, informatika, výuka jazyků, přírodovědný kroužek a turistický kroužek. Škola dělá pro děti připravné kurzy pro uchazeče. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky, na počítačích ve škole, na počítačích ve škole a přes WiFi.

Adresa školy je Jiráskova 637, Chotěboř. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Kraj Vysočina je zřizovatelem této školy. Ve škole se hodnotí známkou. Školní telefonní číslo je +420 569 669 360.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Chotěboř
Gymnázium Chotěboř
Jiráskova 637, Chotěboř, Vysočina
Webové stránkyGymnázium Chotěboř
ŘeditelMgr. Vladislav Smejkal
ZřizovatelKraj Vysočina
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce