Gymnázium Pelhřimov

Gymnázium Pelhřimov je škola s všeobecným zaměřením, je v centru města a nabízí denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, bruslení a knihovna.

Gymnázium Pelhřimov má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci a žáci absolvují se školou exkurze na různá místa. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku.

Součástí školy je i sportoviště, posilovna, hřiště a sportovní areál. Ve škole jsou specializované učebny, například knihovna, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna a učebna hudební výchovy. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, tanečky, výuka jazyků, přírodovědný kroužek, hudební výchova, turistický kroužek a informatika.

Škola dělá pro děti připravné kurzy pro uchazeče. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Jirsíkova 244, Pelhřimov. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Kraj Vysočina je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 565 324 428.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Pelhřimov
Gymnázium Pelhřimov
Jirsíkova 244, Pelhřimov, Vysočina
Webové stránkyGymnázium Pelhřimov
ŘeditelMgr. Aleš Petrák
ZřizovatelKraj Vysočina
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce