Gymnázium Žďár nad Sázavou

Gymnázium Žďár nad Sázavou je škola s všeobecným zaměřením, je v centru města a nabízí denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, stipendium, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, výuka v cizím jazyce a lyžařský kurz.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci a žáci absolvují se školou exkurze na různá místa. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je posilovna, hřiště a sportovní areál.

Ve škole jsou specializované učebny, například knihovna, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna zeměpisu, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, přírodovědný kroužek, keramika, hudební výchova, technický kroužek a informatika.

Ve škole funguje školní jídelna. Škola dělá pro děti připravné kurzy pro uchazeče. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Neumannova 2, Žďár nad Sázavou.

Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Kraj Vysočina je zřizovatelem této školy. Hodnocení žáků probíhá známkou. Škola dává možnost zažádat si o studijní stipendium.

Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 566 653 812.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Žďár nad Sázavou
Gymnázium Žďár nad Sázavou
Neumannova 2, Žďár nad Sázavou, Vysočina
Webové stránkyGymnázium Žďár nad Sázavou
ŘeditelMgr. Vlastimil Čepelák
ZřizovatelKraj Vysočina
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce