Střední zdravotnická škola

Střední zdravotnická škola je odborná škola, leží v centru města a nabízí denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání a knihovna. Součástí školy je i sportoviště, posilovna a hřiště.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, pořádá exkurze, žáci jezdí každoročně na školu v přírodě a má zahradu. Specializované učebny jako například knihovna, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu a učebna praktického vyučování.

V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, rukodělný kroužek, přírodovědný kroužek, keramika, hudební výchova, turistický kroužek a zdravotnický kroužek. Ve škole funguje školní jídelna. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi.

Adresa školy je Komenského 234, Hradec Králové. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Královéhradecký kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni slovně a známkou.

Školní telefonní číslo je +420 495 075 111.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Střední zdravotnická škola
Střední zdravotnická škola
Komenského 234, Hradec Králové, Královéhradecký
Webové stránkyStřední zdravotnická škola
ŘeditelPaedDr. Soňa Lamichová
ZřizovatelKrálovéhradecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce