Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením a poskytuje denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, lyžařský kurz, mezinárodní spolupráce se školami a knihovna. Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je sportoviště, hřiště, posilovna a sportovní areál.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, pořádá exkurze a zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, výuka jazyků, literárně dramatický kroužek a přírodovědný kroužek. Ve škole funguje školní jídelna. Škola pořádá připravné kurzy pro uchazeče.

Přístup na internet je možný v učebnách informatiky a přes WiFi. Adresa školy je Žitavská 2969, Česká Lípa. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Liberecký kraj je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou hodnoceni známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 487 829 101.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Žitavská 2969, Česká Lípa, Liberecký
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Helena Paszeková
ZřizovatelLiberecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce