Gymnázium F. X. Šaldy

Gymnázium F. X. Šaldy je humanitně zaměřená škola, je v klidné části města a nabízí denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, besídky, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, výuka v cizím jazyce, lyžařský kurz, plavání, hřiště, knihovna a školní dvůr.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, učitelé jezdí s studenty na exkurze a žáci jezdí každoročně na školu v přírodě. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, hřiště a posilovna.

Specializované učebny jako například učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky a učebna informatiky. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici hudební výchova a sport.

Internet je dětem přístupný přes WiFi. Adresa školy je Partyzánská 530, Liberec 11. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Liberecký kraj je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 482 710 077.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium F. X. Šaldy
Gymnázium F. X. Šaldy
Partyzánská 530, Liberec 11, Liberecký
Webové stránkyGymnázium F. X. Šaldy
ŘeditelMgr. Václav Ulvr
ZřizovatelLiberecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce