Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, leží v klidné části města a nabízí denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, stipendium, besídky, výlety, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz a knihovna. Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je sportoviště a posilovna.

Zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a střední škola má zahradu. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Děti mohou navštěvovat kroužky jako je hudební výchova, literárně dramatický kroužek, přírodovědný kroužek, technický kroužek, zdravotnický kroužek a sport. Ve škole funguje školní jídelna. Škola dělá pro děti připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný přes WiFi a v učebnách informatiky.

Adresa školy je Letná 263, Mimoň. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Liberecký kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni známkou. Škola nabízí stipendium. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 487 862 883.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Letná 263, Mimoň, Liberecký
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Iva Netušilová
ZřizovatelLiberecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce