Gymnázium Františka Živného

Gymnázium Františka Živného je škola s všeobecným zaměřením, leží v širším centru města a poskytuje denní studium. Výhody: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, bruslení, školní dvůr a hřiště. Pro sportující děti je ve škole sportoviště, posilovna a hřiště.

Zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a studenti si mohou hrát na školní zahradě. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Specializované učebny jako například knihovna, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, výuka jazyků a hudební výchova. Škola pořádá připravné kurzy pro uchazeče. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Jana Palacha 794, Bohumín.

Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Moravskoslezský kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 596 014 560.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Františka Živného
Gymnázium Františka Živného
Jana Palacha 794, Bohumín, Moravskoslezský
Webové stránkyGymnázium Františka Živného
ŘeditelPaedDr. Miroslav Bialoň
ZřizovatelMoravskoslezský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce