Gymnázium Josefa Božka

Gymnázium Josefa Božka je škola s všeobecným zaměřením, leží v širším centru města a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, bruslení, školní dvůr a hřiště.

Gymnázium Josefa Božka má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a vyjíždí s studenty na školu v přírodě.

Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, hřiště a posilovna. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, informatika, výuka jazyků a keramika. Ve škole funguje školní jídelna. Škola poskytuje připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky a přes WiFi.

Adresa školy je Frýdecká 689, Český Těšín. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Moravskoslezský kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 558 746 431.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Josefa Božka
Gymnázium Josefa Božka
Frýdecká 689, Český Těšín, Moravskoslezský
Webové stránkyGymnázium Josefa Božka
ŘeditelRNDr. Tomáš Hudec
ZřizovatelMoravskoslezský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce