Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, leží v klidné části města a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, stipendium, výlety, sportovní den, besídky, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, hřiště a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, učitelé jezdí s studenty na exkurze a zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je sportoviště, hřiště, posilovna, bazén a sportovní areál.

Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. Děti mohou navštěvovat kroužky jako je výuka jazyků, sport, hudební výchova, technický kroužek a literárně dramatický kroužek.

V zázemí školy je školní jídelna. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Škola poskytuje přístup na internet na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Komenského 713, Třinec. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Moravskoslezský kraj je zřizovatelem této školy.

Žáci mají možnost získat stipendium, pokud splní podmínky školy. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 558 325 284.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Komenského 713, Třinec, Moravskoslezský
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Romana Cieslarová, Ph.D.
ZřizovatelMoravskoslezský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce