Gymnázium Cyrilometodějské v Prostějově

Gymnázium Cyrilometodějské v Prostějově je škola s všeobecným zaměřením, je v centru města a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, stipendium, besídky, výlety, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, stáže ve spolupracujících firmách, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, knihovna, školní dvůr a centrum pro volný čas.

Nedaleko školy je zastávka městské hromadné dopravy, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti a žáci absolvují se školou exkurze na různá místa. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna a učebna hudební výchovy.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, informatika, keramika, výuka jazyků, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, tanečky a technický kroužek. V zázemí školy je školní klub a školní jídelna.

Škola pořádá připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Komenského 17, Prostějov. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení.

Tuto školu zřizuje Arcibiskupství olomoucké. Žáci jsou hodnoceni slovně a známkou. Vzdělání na této škole je placené. Škola ovšem dává možnost získat stipendium pro žáky. Školní telefonní číslo je +420 582 302 541.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Cyrilometodějské v Prostějově
Gymnázium Cyrilometodějské v Prostějově
Komenského 17, Prostějov, Olomoucký
Webové stránkyGymnázium Cyrilometodějské v Prostějově
ŘeditelMgr. Pavel Polcr
ZřizovatelArcibiskupství olomoucké
Typ zřizovateleCírkev
Zprávy školní inspekce