Gymnázium

Gymnázium je sportovní škola s všeobecným zaměřením, je v širším centru města a poskytuje denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, sportovní den, výlety, besídky, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, knihovna a hřiště.

Zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a součástí školy je zahrada. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku. Součástí školy je i sportoviště, hřiště a posilovna.

Specializované učebny jako například učebna dějepisu, učebna zeměpisu, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá keramika, technický kroužek, informatika, literárně dramatický kroužek a sport.

V zázemí školy je školní jídelna. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Komenského 281, Jeseník. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Olomoucký kraj je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 584 411 429.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Komenského 281, Jeseník, Olomoucký
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelPaedDr. Antonín Javůrek
ZřizovatelOlomoucký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce