Gymnázium Reálné města Prostějova

Gymnázium Reálné města Prostějova je škola s všeobecným zaměřením, leží v centru města a nabízí denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, besídky, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, lyžařský kurz, plavání, školní dvůr a hřiště.

Gymnázium Reálné města Prostějova má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy a žáci absolvují se školou exkurze na různá místa. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je sportoviště, hřiště, posilovna a sportovní areál.

Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy, učebna praktického vyučování a jazyková učebna. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, informatika, výuka jazyků, keramika, hudební výchova a přírodovědný kroužek.

Ve škole funguje družina a školní jídelna. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky a přes WiFi. Adresa školy je Studentská 2, Prostějov. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Statutární město Prostějov je zřizovatelem této školy.

Hodnocení žáků probíhá známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 582 301 411.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Reálné města Prostějova
Gymnázium Reálné města Prostějova
Studentská 2, Prostějov, Olomoucký
Webové stránkyGymnázium Reálné města Prostějova
ŘeditelRNDr. Ing. Rostislav Halaš
ZřizovatelStatutární město Prostějov
Typ zřizovateleObec
Zprávy školní inspekce