Gymnázium

Gymnázium je jazyková škola, leží v centru města a poskytuje denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz a knihovna. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, posilovna a hřiště.

Zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci a učitelé jezdí s studenty na exkurze. Gymnázium má tělocvičnu, kde studenti sportují v hodinách tělocviku. Specializované učebny jako například knihovna, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna zeměpisu, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, výuka jazyků, přírodovědný kroužek, keramika, hudební výchova a literárně dramatický kroužek. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky a přes WiFi. Adresa školy je Horní náměstí 5, Šternberk.

Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Olomoucký kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni známkou. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 588 001 080.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Horní náměstí 5, Šternberk, Olomoucký
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Tamara Kaňáková
ZřizovatelOlomoucký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce