Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, leží v centru města a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, školní dvůr a knihovna.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti. Gymnázium má tělocvičnu, kde studenti sportují v hodinách tělocviku.

Škola nabízí dětem sportovní vyžití. Ve škole je sportoviště a posilovna. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy a knihovna. Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, výuka jazyků, literárně dramatický kroužek a přírodovědný kroužek.

V zázemí školy je školní jídelna. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Masarykovo náměstí 8, Šumperk. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Olomoucký kraj je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 583 213 741.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Masarykovo náměstí 8, Šumperk, Olomoucký
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Milan Maceček
ZřizovatelOlomoucký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce