Gymnázium Josefa Ressela

Gymnázium Josefa Ressela je škola s všeobecným zaměřením, leží v klidné části města a poskytuje denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, hřiště a knihovna.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, pořádá exkurze, gymnázium Josefa Ressela pořádá pro studenti školu v přírodě a děti si mohou hrát na školní zahradě.

Gymnázium Josefa Ressela má tělocvičnu, kde děti sportují v hodinách tělocviku. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, posilovna a hřiště. Specializované učebny jako například knihovna, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna zeměpisu, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, výuka jazyků, přírodovědný kroužek, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek a informatika. Ve škole funguje školní jídelna. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče.

Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky a přes WiFi. Adresa školy je Olbrachtova 291, Chrudim. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Pardubický kraj je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou hodnoceni známkou. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 469 669 522.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Josefa Ressela
Gymnázium Josefa Ressela
Olbrachtova 291, Chrudim, Pardubický
Webové stránkyGymnázium Josefa Ressela
ŘeditelMgr. Klára Jelinková
ZřizovatelPardubický kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce