Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, je v širším centru města a poskytuje denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, výlety, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání a knihovna. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, hřiště, posilovna a sportovní areál.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, učitelé jezdí s studenty na exkurze a studenti si mohou hrát na školní zahradě. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně.

Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, hudební výchova, literárně dramatický kroužek a technický kroužek.

Ve škole funguje školní jídelna. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Přístup na internet je možný přes WiFi. Adresa školy je Dašická 1083, Pardubice. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Pardubický kraj je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 466 650 715.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Dašická 1083, Pardubice, Pardubický
ŘeditelMgr. Luděk Burian
ZřizovatelPardubický kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce