Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, leží v širším centru města a poskytuje denní studium. Výhody: besídky, výlety, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, výuka v cizím jazyce, lyžařský kurz, sportovní kurzy, hřiště a knihovna. Pro sportující děti je ve škole sportoviště a hřiště.

Nedaleko školy je zastávka městské hromadné dopravy, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a studenti si mohou hrát na školní zahradě. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku.

Specializované učebny jako například knihovna, učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. Ve škole funguje školní jídelna.

Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Mozartova 449, Pardubice. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Pardubický kraj je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 466 412 839.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Mozartova 449, Pardubice, Pardubický
ŘeditelMgr. Marek Výborný
ZřizovatelPardubický kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce