Gymnázium Svitavy

Gymnázium Svitavy je škola s všeobecným zaměřením, je v širším centru města a nabízí denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, hřiště, knihovna a školní dvůr.

Zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti a učitelé jezdí s studenty na exkurze. Gymnázium Svitavy má tělocvičnu, kde studenti sportují v hodinách tělocviku. Součástí školy je i sportoviště, hřiště, posilovna a sportovní areál.

Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, hudební výchova, přírodovědný kroužek a technický kroužek.

Ve škole funguje školní jídelna. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Sokolovská 1638, Svitavy. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou.

Pardubický kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 461 535 090.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Svitavy
Gymnázium Svitavy
Sokolovská 1638, Svitavy, Pardubický
ŘeditelPaedDr. Bc. Milan Báča
ZřizovatelPardubický kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce