Gymnázium Vysoké Mýto

Gymnázium Vysoké Mýto je škola s všeobecným zaměřením, leží v klidné části města a nabízí denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, stipendium, besídky, výlety, sportovní den, zahraniční pobyt, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, hřiště a knihovna.

Zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, učitelé jezdí s studenty na exkurze a gymnázium Vysoké Mýto pořádá pro studenti školu v přírodě. Gymnázium Vysoké Mýto má tělocvičnu, kde děti sportují v hodinách tělocviku.

Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, hřiště a posilovna. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, přírodovědný kroužek a technický kroužek. Škola dělá pro děti připravné kurzy pro uchazeče. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky a přes WiFi.

Adresa školy je nám. Vaňorného 163, Vysoké Mýto. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Pardubický kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou.

Škola nabízí stipendium. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 465 424 342.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Vysoké Mýto
Gymnázium Vysoké Mýto
nám. Vaňorného 163, Vysoké Mýto, Pardubický
ŘeditelMgr. Blanka Kysilková
ZřizovatelPardubický kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce