Střední škola Speciální Ústí nad Orlicí

Střední škola Speciální Ústí nad Orlicí je škola s všeobecným zaměřením, leží na periferii a poskytuje denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, bruslení, hřiště, herna a knihovna.

Zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, učitelé jezdí s studenty na exkurze, žáci jezdí každoročně na školu v přírodě a studenti si mohou hrát na školní zahradě. Střední škola Speciální Ústí nad Orlicí má tělocvičnu, kde děti sportují v hodinách tělocviku.

Pro sportující děti je ve škole sportoviště, hřiště a sportovní areál. Specializované učebny jako například knihovna, učebna hudební výchovy, učebna praktického vyučování a učebna informatiky. Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, informatika, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek a přírodovědný kroužek.

Ve škole funguje družina a školní jídelna. Škola poskytuje přístup na internet na počítačích ve škole. Adresa školy je Lázeňská 206, Ústí nad Orlicí. Škola poskytuje žákům střední vzdělání bez výučního listu a střední vzdělání s maturitou. Pardubický kraj je zřizovatelem této školy.

Žáci jsou hodnoceni slovně a známkou. Školní telefonní číslo je +420 465 523 497.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Střední škola Speciální Ústí nad Orlicí
Střední škola Speciální Ústí nad Orlicí
Lázeňská 206, Ústí nad Orlicí, Pardubický
ŘeditelMgr. Stáňa Doležalová
ZřizovatelPardubický kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce