Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, leží v širším centru města a nabízí denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, knihovna, herna a školní dvůr.

Zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti a střední škola pořádá exkurze. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, hřiště a sportovní areál.

Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici informatika, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, přírodovědný kroužek a rukodělný kroužek.

Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky a přes WiFi. Adresa školy je Družstevní 650, Blovice. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení.

Plzeňský kraj je zřizovatelem této školy. Ve škole se hodnotí známkou. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 371 522 053.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Družstevní 650, Blovice, Plzeňský
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Marcela Šustrová
ZřizovatelPlzeňský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce