Gymnázium Jaroslava Vrchlického

Gymnázium Jaroslava Vrchlického je škola s všeobecným zaměřením, leží v klidné části města a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, stipendium, výlety, sportovní den, besídky, zahraniční pobyt, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, školní dvůr, hřiště a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a studenti si mohou hrát na školní zahradě. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně.

Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je posilovna, sportoviště a hřiště. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, informatika, výuka jazyků, hudební výchova, přírodovědný kroužek a technický kroužek. Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole, na počítačích ve škole a přes WiFi.

Adresa školy je Národních mučedníků 347, Klatovy. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Plzeňský kraj je zřizovatelem této školy. Hodnocení žáků probíhá známkou. Škola nabízí stipendium. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 376 310 847.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Jaroslava Vrchlického
Gymnázium Jaroslava Vrchlického
Národních mučedníků 347, Klatovy, Plzeňský
Webové stránkyGymnázium Jaroslava Vrchlického
ŘeditelRNDr. Jiří Šlégl
ZřizovatelPlzeňský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce