Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, leží v širším centru města a poskytuje denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, sportovní den, výlety, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, knihovna a hřiště.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, pořádá exkurze, vyjíždí s studenty na školu v přírodě a studenti si mohou hrát na školní zahradě. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku.

Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, posilovna a hřiště. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna informatiky, učebna hudební výchovy, učebna dějepisu, učebna zeměpisu a knihovna.

Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, informatika, výuka jazyků, keramika, hudební výchova, přírodovědný kroužek a turistický kroužek. V zázemí školy je školní jídelna. Škola pořádá připravné kurzy pro uchazeče. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi.

Adresa školy je Žižkova 162, Kolín III. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Středočeský kraj je zřizovatelem této školy. Hodnocení žáků probíhá známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 321 723 430.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Žižkova 162, Kolín III, Středočeský
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelPaedDr. Ivo Zachař
ZřizovatelStředočeský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce