Gymnázium a střední odborná škola dr. Václava Šmejkala

Gymnázium a střední odborná škola dr. Václava Šmejkala je jazyková škola, leží v klidné části města a nabízí denní studium. Výhody, které škola poskytuje žákům: bezbariérový přístup, stipendium, besídky, výlety, sportovní den, zahraniční pobyt, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, školní dvůr a knihovna.

Gymnázium a střední odborná škola dr. Václava Šmejkala má ve své blízkosti zastávku městské hromadné dopravy, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a vyjíždí s studenty na školu v přírodě.

Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště a posilovna. Specializované učebny jako například učebna fyziky, učebna dějepisu, učebna biologie, učebna chemie, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá keramika, sport, hudební výchova a literárně dramatický kroužek. V zázemí školy je školní jídelna. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi.

Adresa školy je Stavbařů 5, Ústí nad Labem. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Ústecký kraj je zřizovatelem této školy. Hodnocení žáků probíhá známkou. Škola nabízí stipendium. Školní telefonní číslo je +420 472 772 022.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium a střední odborná škola dr. Václava Šmejkala
Gymnázium a střední odborná škola dr. Václava Šmejkala
Stavbařů 5, Ústí nad Labem, Ústecký
ŘeditelIng. Mgr. Michal Šidák
ZřizovatelÚstecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce