Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, leží v centru města a poskytuje denní studium. Výhody: besídky, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, bruslení, školní dvůr a hřiště. Pro sportující děti je ve škole sportoviště, posilovna a hřiště.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, učitelé jezdí s studenty na exkurze a součástí školy je zahrada. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně.

Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, přírodovědný kroužek, hudební výchova a turistický kroužek.

Děti mohou navštívit připravné kurzy pro uchazeče. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky a přes WiFi. Adresa školy je Mostecká 3000, Chomutov. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Ústecký kraj je zřizovatelem této školy.

Hodnocení žáků probíhá známkou. Školní telefonní číslo je +420 474 624 140.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Mostecká 3000, Chomutov, Ústecký
Webové stránkyGymnázium
ŘeditelMgr. Jaroslav Zahrádka
ZřizovatelÚstecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce