Gymnázium

Gymnázium je jazyková škola, je v širším centru města a poskytuje denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, výuka v cizím jazyce, lyžařský kurz, knihovna a školní dvůr.

Střední škola se nachází nedaleko stanice MHD, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti, učitelé jezdí s studenty na exkurze, gymnázium pořádá pro studenti školu v přírodě a má zahradu. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku.

Součástí školy je i sportoviště a posilovna. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, informatika, výuka jazyků, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek a přírodovědný kroužek. Škola dělá pro děti připravné kurzy pro uchazeče. Přístup na internet je možný v učebnách informatiky a přes WiFi.

Adresa školy je 5. května 620, Kadaň. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Ústecký kraj je zřizovatelem této školy. Ve škole se hodnotí známkou. Školní telefonní číslo je +420 474 342 717.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
5. května 620, Kadaň, Ústecký
ŘeditelMgr. Tomáš Oršulák, Ph.D.
ZřizovatelÚstecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce