Gymnázium

Gymnázium je škola s všeobecným zaměřením, leží v centru města a poskytuje denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, besídky, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz a plavání. Součástí školy je i sportoviště a hřiště.

Zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti a střední škola pořádá exkurze. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna zeměpisu, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Ve volném čase mohou děti chodit na kroužky, které škola pořádá. Během školního roku probíhá sport, informatika, výuka jazyků a hudební výchova. V zázemí školy je školní jídelna. Škola pořádá připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky a přes WiFi.

Adresa školy je Komenského 10, Rumburk. Střední škola dává vzdělání s maturitou. Ústecký kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 412 332 491.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium
Gymnázium
Komenského 10, Rumburk, Ústecký
ŘeditelMgr. Lenka Laubrová
ZřizovatelÚstecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce