Gymnázium T. G. Masaryka

Gymnázium T. G. Masaryka je škola s všeobecným zaměřením, leží v centru města a nabízí denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, sportovní den, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, hřiště a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa a součástí školy je zahrada. Gymnázium T. G. Masaryka má tělocvičnu, kde studenti sportují v hodinách tělocviku.

Součástí školy je i hřiště, posilovna a sportoviště. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna fyziky, učebna zeměpisu a knihovna.

Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, keramika a hudební výchova. Škola pořádá připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Studentská 640, Litvínov.

Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení. Ústecký kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou hodnoceni známkou. Školní telefonní číslo je +420 476 753 023.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium T. G. Masaryka
Gymnázium T. G. Masaryka
Studentská 640, Litvínov, Ústecký
ŘeditelMgr. Jan Novák
ZřizovatelÚstecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce