Podkrušnohorské gymnázium

Podkrušnohorské gymnázium je sportovní škola s všeobecným zaměřením, leží v širším centru města a nabízí denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: bezbariérový přístup, sportovní den, výlety, besídky, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, plavání, bruslení, hřiště a knihovna.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, střední škola vyjíždí s studenty na školu v přírodě, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci a pořádá exkurze. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku.

Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, hřiště a posilovna. Specializované učebny jako například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy.

Děti mohou navštěvovat kroužky jako je sport, informatika, výuka jazyků, hudební výchova, keramika a literárně dramatický kroužek. Škola poskytuje připravné kurzy pro uchazeče. Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, přes WiFi a na počítačích ve škole.

Adresa školy je Čs. armády 1530, Most. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Ústecký kraj je zřizovatelem této školy. Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 476 441 974.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Podkrušnohorské gymnázium
Podkrušnohorské gymnázium
Čs. armády 1530, Most, Ústecký
ŘeditelMgr. Karel Vacek
ZřizovatelÚstecký kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce