Výchovný ústav

Výchovný ústav je odborná škola, je v klidné části města a poskytuje denní studium. Dětem škola poskytuje benefity: autobusová zastávka v blízkosti, besídky, výlety, sportovní den, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, bruslení, lyžařský kurz, plavání, školní dvůr, hřiště, herna a knihovna.

Zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa, žáci jezdí každoročně na školu v přírodě a střední škola má zahradu. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku.

Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště, hřiště a sportovní areál. Specializované učebny jako například učebna výtvarné výchovy, učebna informatiky, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna praktického vyučování. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, informatika, keramika, hudební výchova, literárně dramatický kroužek, turistický kroužek, rukodělný kroužek a zdravotnický kroužek.

V zázemí školy je školní jídelna. Škola pořádá navazující připravné kurzy. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky, na počítačích ve škole, na počítačích ve škole a přes WiFi. Adresa školy je Buškovice 203, Podbořany. Střední škola dává vzdělání s výučním listem.

Zřizovatelem těto školy je MŠMT. Žáci jsou hodnoceni slovně a známkou. Do školy se dovoláte na telefonním čísle +420 415 237 211.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Výchovný ústav
Výchovný ústav
Buškovice 203, Podbořany, Ústecký
ŘeditelPhDr. Mgr. Mojmír Šebek
ZřizovatelMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Typ zřizovateleStátní správa (MŠMT)
Zprávy školní inspekce