Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži je škola s všeobecným zaměřením, leží v klidné části města a nabízí denní studium. Výhody: vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, stipendium, výlety, besídky, sportovní den, lyžařský kurz, mezinárodní spolupráce se školami, plavání, bruslení, knihovna, školní dvůr, hřiště, herna a centrum pro volný čas.

Nedaleko školy je zastávka městské hromadné dopravy, žáci absolvují se školou exkurze na různá místa, zajímavým zpestřením jsou pro žáky projektové dny, během kterých se naučí nové věci a součástí školy je zahrada. Součástí školy je i tělocvična pro výuku tělocviku.

Pro sportující děti je ve škole sportoviště, hřiště a posilovna. Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna informatiky, knihovna, učebna hudební výchovy, učebna výtvarné výchovy, učebna zeměpisu a učebna dějepisu.

V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, keramika, tanečky, hudební výchova, informatika, výuka jazyků a turistický kroužek. V zázemí školy je školní klub, školní jídelna a knihovna. Škola pořádá připravné kurzy pro uchazeče.

Internet je dětem přístupný v učebnách informatiky, na počítačích ve škole, přes WiFi a na počítačích ve škole. Adresa školy je Pilařova 3, Kroměříž. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitou. Tuto školu zřizuje Arcibiskupství olomoucké. Žáci jsou za své studijní výkony hodnoceni známkou.

Škola nabízí stipendium. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 573 501 111.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži
Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži
Pilařova 3, Kroměříž, Zlínský
Webové stránkyArcibiskupské gymnázium v Kroměříži
ŘeditelMgr. Jan Košárek
ZřizovatelArcibiskupství olomoucké
Typ zřizovateleCírkev
Zprávy školní inspekce