Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí

Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí je škola s všeobecným zaměřením, je v centru města a poskytuje denní studium. Výhody: bezbariérový přístup, vlaková zastávka v blízkosti, autobusová zastávka v blízkosti, výlety, sportovní den, besídky, spolupráce s firmami, exkurce do spolupracujících firem, mezinárodní spolupráce se školami, lyžařský kurz, bruslení a plavání.

V blízkosti školy je městská hromadná doprava, zajímavé jsou pro žáky projektové dny, během kterých získají nové vědomosti a učitelé jezdí s studenty na exkurze. Studenti sportují během hodin tělocviku v tělocvičně. Škola podporuje děti ve sportování, k dispozici jim je sportoviště a posilovna.

Ve škole jsou specializované učebny, například učebna biologie, učebna chemie, učebna fyziky, učebna informatiky, jazyková učebna, učebna dějepisu, učebna zeměpisu, knihovna, učebna hudební výchovy a učebna výtvarné výchovy. V rámci mimoškolních aktivit je pro žáky k dispozici sport, hudební výchova, přírodovědný kroužek, výuka jazyků, technický kroužek, informatika, keramika a literárně dramatický kroužek.

V zázemí školy je školní jídelna. Škola pořádá připravné kurzy pro uchazeče. Škola poskytuje přístup na internet v učebnách informatiky a přes WiFi. Adresa školy je Husova 146, Valašské Meziříčí. Střední vzdělání je zakončeno maturitní zkouškou a po jejím úspěšném absolvování dostane student maturitní vysvědčení.

Zlínský kraj je zřizovatelem této školy. Hodnocení žáků probíhá známkou. Pokud potřebujete zavolat do školy, volejte na telefonní číslo +420 571 612 311.

Nenašli jste, co jste hledali? Můžete přejít na seznam všech škol, mateřských škol, základních škol nebo středních škol.

Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí
Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí
Husova 146, Valašské Meziříčí, Zlínský
ŘeditelMgr. Mojmír Zetek
ZřizovatelZlínský kraj
Typ zřizovateleKraj
Zprávy školní inspekce